४८ महिनाको चक्रपथ आयोजना ३६ महिनामा १२ प्रतिशत काम

अरनिको र पृथ्वी राजमार्ग जोड्ने कोटेश्वर–कलंकी सडक निर्माण सुरु भएको झन्डै तीन वर्ष बितेको छ । तर, जम्मा १२ प्रतिशत काम मात्र सकिएको छ ।

काठमाडौं चक्रपथ सुधार आयोजनाका अनुसार कोटेश्वर–कलंकी सडकखण्डमा पुल निर्माण र सडकको दायाँ–बायाँ खाल्डो खन्ने काम गरि १२ प्रतिशतसम्म काम सकिएको छ । २२ पुस ०६९ मा सम्झौता भएर २१ भदौ ०७० देखि सडक निर्माण सुरु भएको थियो । चार वर्षमा निर्माण सकेर सडक विभागलाई हस्तान्तरण गर्ने सम्झौता छ । तर, ठेकेदार कम्पनीले काम सुरु गरेको ३६ महिना बित्दा जम्मा १२ प्रतिशत मात्रै काम भएको छ ।

‘कोटेश्वर–कलंकी सडक निर्माण सन् २०१३ देखि सुरु भएको हो । सन् २०१७ सम्ममा काम सक्नुपर्ने हो,’ आयोजना प्रमुख ज्ञानेन्द्रकुमार झाले भने, ‘यस अवधिमा पुल निर्माण गरिएका छन् । सडकको दायाँ–बायाँ खाल्डा खनिएका छन् । केही ठाउँमा पेटी निर्माण भएका छन् । सबै गरी १० देखि १२ प्रतिशत काम सकियो होला ।’

सडक निर्माणले निरन्तर गति लिएको आयोजनाले जनाएको छ । ‘सडक निर्माण निरन्तर अघि बढेको छ । कुनै ढिलाइ भएको छैन,’ आयोजना प्रमुख झाले भने, ‘पहिले भूकम्प र नाकाबन्दीले समस्या थियो । इन्धनको अभाव थियो । अहिले ठेकेदार कम्पनीले काम गरिरहेको छ । ठेकदार कम्पनीसँग कुनै गुनासो छैन ।’

About saharanews

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *